NASZA STRONA INTERNETOWA JUŻ FUNKCJONUJE!
Tylokrotnie zapowiadana w Komunikatach strona internetowa naszego stowarzyszenia jest już dostępna w kraju i poza nim – w całym ziemskim świecie oraz w bliskim Kosmosie też (ale tego nie sprawdzaliśmy jeszcze). Każdy może mieć do niej dostęp; 100% dostępności – gwarantowane.
A jeśli nawet nie dysponujecie komputerem (oczywiście dla zasady, a nie z powodu internetowego analfabetyzmu), to macie dzieci, wnuku, prawnuki, albo znajomych sąsiadów, którzy stronę pokażą Wam na swoich laptopach lub innych komputerach. A kiedy zobaczycie, że przeglądanie strony, możliwość korespondowania, którą zapewnia, nie wymaga wyjątkowych kwalifikacji, bo jest tak proste jak telefonowanie, to znajdziecie ją też na swoim smartfonie.
Żeby wejść na stronę Towarzystwa trzeba w wyszukiwarce/przeglądarce (jedno z największych osiągnięć Internetu) wpisać prosty ciąg liter i znaków:
http://wychowancygorskiego.pl
Proste, prawda?Początkowe http:// można pomijać przy kolejnych wejściach.
Na ekranie monitora pojawia się obraz strony, która ani nie ma typowego wyglądu, anirozmiaru strony papierowej, bardziej przypomina rolkę. Nasuwa się skojarzenie z bardzo użytecznymi domowymi rolkami papieru? A dlaczego nie ze starożytnymirolkami papirusów i Talmudem?
Przeglądanie strony sprowadza się do przesuwania kursora w dół, czyli przewijaniu jej do góry.Na następnej stronie tego Komunikatu zamieszczamy hasłową informację o zawartości strony www oraz instrukcję jej obsługi dla „wyjątkowo opornych” na Internet.
Strona zapewnia przeglądającemu możliwość wysłania wiadomości adresowanej do Zarządu Towarzystwa bez korzystania z własnej internetowej skrzynki pocztowej. Oczywiście wiadomość taką można wysłać też z każdego innego komputera. Nasz adres:
kontakt@wychowancygorskiego.pl
Dołożymy starań, żeby odpowiadać na listy. Poza upoważnionymi członkami zarządu Twoja korespondencja nie jest dostępna innym osobom przeglądającym stronę. Jeśli jednak komuś zależałoby na upublicznieniu jego listu, to nie ma żadnych przeciwwskazań. Obowiązują tylko przyjęte zasady redagowania tekstów do publikacji.
Zachęcamy wszystkich do odwiedzania strony, bo jest to ważne nie tylko dla nas, także dla firmy ”EVERENETs.c..”, która utrzymuje naszą stronę na swojej platformie. Liczba tzw. wejść świadczy o zainteresowaniu stroną, i jest zliczana. Ponadto każda przeglądarka internetowa szybciej wyszukuje i dociera do stron częściej odwiedzanych.
Apelujemy do wszystkich o nadsyłanie materiałów, najlepiej gotowych do opublikowania. Zakres tematyczny i forma jest szeroki, od poważniejszych „o/wy-pracowań”, do „okruchów” (historii, wspomnień) i utworów poetyckich. Bardzo cenne są wszelkie fotografie z czasów szkolnych, nawet nekrologii, liczymy też na identyfikację osób na zdjęciach zamieszczonych bez podpisów w Galerii.
Ponieważ wiadomości od Zarządu będą docierać na stronę, więc i do Was na bieżąco, to można się zastanowić nad kontynuacją tworzenia Komunikatów w dotychczasowej postaci..
Do spotkania 15 września na Jubileuszach: 145-lecia warszawskiej Szkoły Wojciecha Górskiego i 110-lecia TWSWG organizowanych w LX Liceum na Bielanach.
W imieniu Zarządu
23 maja 2022 Wojciech Brański
PRZEWODNIK PO STRONIE INTERNETOWEJ
<wychowancygorskiego.pl>
Na górnej części strony głównej umiejscowiony jest pasek z nazwami podstron. Po lewej stronie tego paska jest symbol naszej szkoły – miniaturka tradycyjnej czapeczki oraz symbol domku (umożliwia powrót do strony głównej). W dalszej kolejności mamy nazwy podstron:
Szkoły, Wychowańcy, Galeria, Okruchy wspomnień, Biogramy, O/Wy-pracowania, Varia.
Pod tym paskiem jest inny zawierający tytuły trzech jeszcze podstrony, które można nazwać informacyjnymi, zawierającymi podstawowe informacje:
„O NAS”, -czyli o Towarzystwie Wychowańców Szkół Wojciecha Górskiego ( TWSWG)
„AKTUALNOŚCI” o – wydarzeniach aktualnych, które pragniemy przekazać członkom i osobom przeglądającym stronę,
„KONTAKT” – o sposobach komunikacji z zarządem towarzystwa + dane adresowe, łącznie z adresem skrzynki pocztowej umożliwiającym każdemu przeglądającemu stronę napisanie do nas listu, na który z pewnością odpowiemy.
Pod dolnym paskiem mamy słowa powitanie: Serdecznie witamy! A poniżej ponownie czapeczka, ale w większej skali, usytuowana symbolicznie nad nazwą naszego stowarzyszenia
TOWARZYSTWO WYCHOWAŃCÓW SZKÓŁ WOJCIECHA GÓRSKIEGO.
„Rozwijamy” dalej nasz zwój (bocznym paskiem lub kółkiem myszy) i wtedy odsłania się zanurzony w czerni portret dostojnego starca, Wojciecha Górskiego, siedzącego na fotelu i usytuowany obok obraz znaczka z nieprzemijającym mottem naszej szkoły”
W PRACY, WIEDZY I MIŁOŚCI BRATNIEJ PRZYSZŁOŚĆ NASZA
Przewijamy dalej i od doły odsłania się piękna kopia grafiki obrazującej budynek szkoły wzniesiony w 1882 roku z wieloma nowoczesnymi wtedy uwidocznionymi pomieszczeniami służącymi do nauki i ćwiczeń fizycznych. Jeśli nie uciekniemy ze wskaźnikiem myszy, to obraz się nieco przyciemni a na jego środku pojawi się symbol lupki. Po kliknięciu na nią obraz szkoły rozjaśni się, pojawią się strzałki. Kliknięcie na jedną ,czy drugą, przywołuje fotogramy budynku szkoły z różnych okresów jej istnienia,. Pojawiające się w górnym prawym rogu symbole prowadzą do powiększenia lub pomniejszenie oglądanej fotografii i pełnoekranowy ich podgląd.
Natomiast widoczna w dolnej części strzałka prowadzi nas do górnej części strony głównej.
Poniżej zdjęcia szkoły widać trzy kropki odpowiadające każdej z trzech jej fotografii.
Jeszcze niżej trafiamy na tytuł O NAS z podtytułem 110-LECIE TOWARZYSTWA WYCHOWAŃCÓW, pod którym zamieszczona jest początkowa część tekstu na temat historii stowarzyszenia. Operacyjne Więcej prowadzi do dalszej części tekstu, po którym prezentowana jest lista członków honorowych Towarzystwa. Powrót do strony głównej przez „domek”
Poniżej O NAS trafiamy na AKTUALNOŚCI z krótkim objaśnieniem i odsyłaczem Zobacz do datowanych pakietów WIADOMOŚCI, zarchiwizowanych KOMUNIKATÓW oraz POŻEGNAŃ
Poniżej AKTUALNOŚCI widzimy tytuł WSPÓŁPRACA I WSPARCIE i pod nim logo kilku przyjacielsko zorientowanych na nas instytucji warszawskich oraz szkół im. Wojciecha Górskiego,
Końcową część naszej strony („zwoju”) zajmują dane kontaktowe do Towarzystwa i do szkół wraz z formularzem do korespondencji internetowej.
PODSTRONY. Powyżej wymieniliśmy już nazwy siedmiu podstron. Kliknięcie na którąkolwiek otwiera jej zawartość.
Kliknięcie w pojawiającego się na ekranie „człowieczka” wywołuje pionowy pasek z ośmioma funkcjami chwilowego moderowania oglądanego teksu/obrazu.