Z inicjatywy pani dyrektor Urszuli Krajewskiej 13 grudnia b.r. ponownie spotkaliśmy się z młodzieżą LX Liceum. Z naszej strony były trzy osoby: Barbara Syrenicz, Karol Kotkowski i Wojciech Brański, a ze strony liceum – uczniowie z różnych klas liceum. Spotkanie prowadził z dużą wprawą nauczyciel geografii i przewodnik po Warszawie, Tomasz Markowski. Sięgając do czasu wojny, powstania i nauki w powojennych warunkach próbowaliśmy przedstawić zebranym nasze przeżycia i niekoniecznie zbieżne poglądy na wydarzenia historyczne, których nie powinno się kreślić tylko czarno-białymi kredkami. Trud przybycia na spotkanie w momencie ataku dawno nie widzianej o tej porze zimy (dla Wojtka przyjazd z Nieporętu), a dla Basi – mającej poważne problemy zdrowotne – wręcz poświęcenie, wydały się nam nie zmarnowane, albowiem kontakt z młodzieżą „sześćdziesiątki” był żywy. Być może nasze opowieści zostawią w ich umysłach jakiś ślad.
Pani dyrektor nie mogła być z nami z powodu choroby, ale z jej polecenia dostaliśmy jednodniówkę przygotowaną na jubileusz 145-lecia Szkoły Górskiego. Mając format większy niż jednodniówki wydane na wcześniejsze jubileusze publikacja liczy 164 stron i zawiera przeszło 30 tekstów oraz dużą liczbę cieszących oko fotografii. Można więc powiedzieć, że jest to pod każdym względem największa jednodniówka poświęcona naszej szkole.
Problemem nie poruszonym była zbieżność terminu spotkania z 41. rocznicą ogłoszenia stanu wojennego. Może jednak nauczyciele liceum wcześniej omówili już młodzieżą wydarzenia zapoczątkowane 13 grudnia 1981 roku przez ówczesny rząd PRL i nie było potrzeby przywoływać ich ponownie.