HARMONOGRAM SPOTKAŃ I IMPREZ ( II półrocze 2000 r.)
14 października 2000 ; sobota godz. 10.00 Szkoła im. Wojciecha i Anieli Górskich w Pamiątce; wyjazd na imprezę szkolną, której część wypełnimy sami (W. Brański i A. Padzik) odczytem ilustrowanym przeźroczami: „Praca i przygoda w Afryce”. Prosimy o telefoniczne zgłaszanie chęci wyjazdu do członków Zarządu; transport zorganizujemy.
28 października 2000 ; sobota godz. 11.00 Liceum im. Wojciecha Górskiego, ul. Nocznickiego 10; Zebranie Ogólne Towarzystwa
16 listopada 2000 ; czwartek, godz. 16.30 Pomieszczenia zarządu spółdzielni mieszkaniowej „Batory” przy ul. J. Bruna 20; spotkanie koleżeńskie przy kawie i herbacie.
14 grudnia 2000 ; czwartek, godz. 16.30 Pomieszczenie j.w.; spotkanie koleżeńskie przy kawie i herbacie.
O TYM CO BYŁO…
HARCERSKA ZBIÓRKA. 6-go marca b.r. z inicjatywy naszego seniora, harcmistrza Michała Więckowskiego odbyła się zbiórka (zlot) harcerek i harcerzy związanych ze Szkołą, a więc zasadniczo członków 25 WDH(arcerzy) i 1 WDH(arcerek). Główne działania organizacyjne prowadził Zarząd Towarzystwa, choć nie wszyscy mieli w młodości szczęście zasiadać przy harcerskim ognisku. Spotkaliśmy się w sali kominkowej dawnej YMCA. Na spotkanie przybyły 23 osoby. Dorota Strójwąs-Szulc, poprzedni prezes Towarzystwa i wielce zasłużona przyboczna 1 WDH , wniosła do spotkania najwięcej, ale niestety sama już nie dotarła. Zasługą jej jest wykonanie okolicznościowych, bardzo pięknych dzwoneczków, oraz napisanie i wydanie w kilku egzemplarzach materiałów wspomnieniowych: „Jednodniówka 6-II-2000. Zlot” zilustrowanych archiwalnymi zdjęciami. Podkreślenia wymaga fakt ofiarowania kilkudziesięciu sztuk dzwoneczków na rzecz naszego Towarzystwa. Dzwoneczki oraz broszura są jeszcze do nabycia (w czasie naszych spotkań koleżeńskich lub na Zebraniu Ogólnym 28 października).
Na początku zebrania odśpiewaliśmy „Płonieognisko” i zasiedliśmy do okrągłego stołu. Oprócz części wspomnieniowej, wypełnionej głownie przez hm. M. Więckowskiego, który w tym roku ukończył 90 lat, w trakcie spotkania padło szereg propozycji i postulatów. Najważniejsze z nich to potrzeba spisania wspomnień z czasów harcerskich oraz propozycja powołania szczepu dawnych harcerzy szkół Wojciecha Górskiego. Cenne na pewno inicjatywy nie znalazły na razie dalszego ciągu z tego samego o zawsze powodu: braku chętnych do działania.
ZEBRANIA TOWARZYSKIE I INNE. 16 marca do małego lokaliku przy ul. J. Bruna 20
zeszło się aż 28 osób! O wiele więcej niż mogło się pomieścić. Zaskoczeni, ale szczęśliwi,
że wreszcie „coś drgnęło”, musieliśmy przenieść zebranie do pobliskiej szkoły, której
podwoje są dla nas zawsze gościnnie otwarte. Niestety, następne spotkanie nie było już tak
imponująco liczne, a na wyjazd do Pamiątki , planowany na początku maja nie było
właściwie chętnych i musieliśmy się z niego wycofać.
Na tradycyjne nabożeństwo kwietniowe w Archikatedrze św. Jana poświęcone patronowi
Szkoły, św. Wojciechowi, które w tym roku w uzgodnieniu z LX Liceum – wyjątkowo z powodu Świąt Wielkanocnych wypadających 22/23 kwietnia – musieliśmy przełożyć na 28 kwietnia, przybyło kilka osób. Zamiast jednak spotkać się po nabożeństwie gdzieś na kawie, większość szybko się rozeszła. Nabożeństwo odprawiał ksiądz proboszcz parafii św. Jana, Jan Zalewski i koncelebrował katecheta LX Liceum, ksiądz Wojciech Żebrowski. Jak zwykle licealiści stawili się wraz z Dyrekcją szkoły i reprezentacyjnym pocztem sztandarowym.
Okazjonalnie, na szkolnych uroczystościach t.j. wielkanocne „jajeczko”, zakończenie i rozpoczęcie roku szkolnego, oprócz członków Zarządu spotkać można było pojedynczych członków Towarzystwa.
KONTAKT TELEFONICZNY Z CZŁONKAMI ZARZĄDU
prezes Wojciech Brański 774 82 73 sekretarz Stanisław Grunwald 811 29 41
z-ca prezesa Andrzej Padzik 844 61 71 członek Antoni Karczewski 629 88 14
skarbnik Renata Cieplińska 610 38 67
Dla zainteresowanych podajemy ponadto telefony : LX Liceum 834 06 97;
Szkoła w Pamiątce 727 71 49
INFORMACJE RÓŻNE* Mamy już gablotę do zawieszenia w szkole przy ul. Nocznickiego. Czy znajdą się osoby(a)
chętne do zaprojektowania i wykonania małej ekspozycji oraz/lub udostępnienia materiałów
archiwalnych do tejże?
* Dzięki inicjatywie kol. Witolda Zaborowskiego udało się dotrzeć do warsztatu , który na 100-
lecie Szkoły wykonał znaczki w kształcie szkolnego kepi. Zamówiliśmy 100 sztuk. Ładne,
wykonane w metalu i emaliowane tradycyjną techniką znaczki są teraz do nabycia w trakcie
spotkań koleżeńskich – po 25 zł za sztukę.
Za Zarząd
3 października 2000